Känner DU för att pröva på KBT & ACT Coaching
Missa inte detta tillfälle Testa en KBT & ACT Coach
under utbildning. SE NEDAN
Endera genom telefon Coaching eller genom fysiskt möte.
Kostnad enligt överenskommelse

KBT kognitiv terapeutisk Coaching används med framgång vid många olika slag av psykiska problem som till exempel depressioner, social fobi, ångest- och ätstörningar, tvångssyndrom, stresshantering och samlevnadsproblem.

(ACT) Acceptance and commitment therapeutic Coaching. Målet för ACT Coaching är att öka livskvaliteten snarare än att försöka få bort smärtsamma upplevelser. Inom ACT Coaching definieras lidande som negativa tankar och känslor inför, under och efter dessa upplevelser. Förnekande definieras som besatthet av dessa upplevelser, vilket ökar lidandet och minskar möjligheten till framtida tillfredsställelse och lycka.

Gunilla Hellbergh
Ludvika
0704832648
g.hellbergh@hotmail.com
Sophie Dahlberg
Söderköping
0733550661
sophie.thomasdotter@gmail.com
Marianne Svelander
Fagervik
070-6197979
marre133@hotmail.com
Maria von Willigerode
Flen
070-760 19 12
mariavonwilligerode@gmail.com
Helén Lindmark
Undersåker
070-3165065
mhelen.lindmark@gmail.com
Lisa Fredlid
Tibro
Lisa.fredlid@live.se
Lena Elg
Hallstahammar
0707720768
elglena@yahoo.se
Maria Engdahl
Lindesberg
0738451305
maria.engdahl@hotmail.com
Marianne Nilsson
Karlstad
0763932660
Inger Rostedt
Örebro
0703554203
ingerrostedt27@gmail.com
Jenny Barth
Vadstena
0763629077
jeheliba@gmail.com
Nina Karlsson
Gullbrandstorp
0733 098640
preben_967@hotmail.com
Ylva Andréasson
Älvängen
0702-297067
yandreasson@gmail.com
www.aslanhalsa.se
Linnéa Wingstedt
Junsele
072-3683132
Wingstedt91@hotmail.com
Maria Carlsson
Kungälv
0767735303
maria.kareby@gmail.com
Maria Sten
Kimito
Finland
0405786238
zjm.sten@gmail.com
Lillmarie jonsson
Söderköping
0730202433
lillmariejonsson@gmail.com
Vesna Coloka
Ängelholm
0736 95 60 95
engelholmcity@hotmail.com
Helene Richardson
Åsljunga
0706091608
helene_aloevera@hotmail.com
Lilian Almhem
Kareby
0733-788728
lilian.almhem@gmail.com
Jose pina Montecinos
Västra Frölunda
0700 159909
pinamontecinos@hotmail.com
Gitte Alm
Östhammar
0708707427
gimaalm@hotmail.com
Pia Partanen
Norrahammar
0708 287578
piapartanen75@gmail.com
Simon Juul
Klippan
sj.taketherisk@gmail.com
0709821683
Johan Bergman
Ucklum Uppsala
0702254174
Johan@BergmanLifeNavigation.com
Hemsida: Bergman Life Navigation – For Men.
Maria Linde
Borås
0721585407
marialinde@gmail.com
Maria Elfblad
Örkelljunga
0700-671204
maria.elfblad@hotmail.com
Elisabeta Bitai
Göteborg
0765- 55 88 11
elisabeta.bitai@gmail.com
Sofi Kihlstrand
Vårgårda
0736 224343
sofi.la@me.com
Ottilia Ljunggren
Virserum
0733313320
othiliaaa@hotmail.com
Sofia Jidesten
Onsala
Sofiajidesten@gmail.com
0708640863
Maria Savolainen
Fritsla
mariasabel@hotmail.se
0727005729
Daniel Fernstedt
Uppsala
072–1811900,
danielfernstedt@gmail.com
Matilda Lundberg
Mörlunda
0763141467
tallkotte79@gmail.com
Nadja Melander
Mörkö
08-535 307 40
Nadja.Melander@huddinge.se
Gitta Gislén
Alingsås
0733-241236
gittagislen@hotmail.se
Johanna Mourujärvi
Borås
Emma Gustavsson
Mellerud
0730803884
Therese Andersson
Eslöv
0763 978760
icfthereseandersson@gmail.com
Veronica Fischer
Borås
073-7018474
verra.fischer@icloud.com
Lil Sundberg
Domsjö
070338 87 79
newlillan@hotmail.com
Linda Pihl
Hultsfred
0760484044
lindis56@hotmail.com
Carina Rydén
Umeå,
070-2727078
foxxan40@gmail.com
Venus Walizai
Ljungby
0762237746
pretty_nilson@hotmail.com
Ann-Charlotte Standert
Rödeby
070-3574074
ac.standert@gmail.com
Kristina Siljeving
Olsfors
073 034 65 33
kickan@gmail.com
Carina Augustsson
Göteborg
augustsson@yahoo.se
0707161191
Marie Åsenius
Kristinehamn
marie.torn@hotmail.com
mariemindcoach.se